info@astantuni.com 0262 642 2066

Tantuni nedir?

Tantuni, Mersin'e has bir dürüm çeşididir.

Bugün tüketilen tantuni iki çeşit etle yapılır. Sadece et içeren dürüme biftek, hem et hem de kuyruk yağı içeren dürüme ise tantuni denir. Bu fark özellikler tantunicilerde öğün ısmarlarken önem kazanmaktadır. Ayrıca son dönemlerde yoğurtlu tantuni de tantuni restoranlarında satışa sunulmaktadır.

Yapılışı ise normal tantuniyi lokma halinde dilimleyip üzerine isteğe göre süzme yahut normal yoğurt dökerek toz biberli kızarmış yağı ekleyip servis etmektir.

 

Tantuni nasıl yapılır?

Çok küçük kuşbaşı doğranmış et haşlanır. Sac kızdırılarak yağ ve toz biber eklenir. Önceden haşlanmış et bu yağda çevrilir. Pişirme sırasında saca arada bir su eklenir. Amaç, hem sacın sıcaklığını kontrol etmek, hem de tantuninin sarılacağı ekmeği yumuşatmak için buhar sağlamaktır.

Pişen et sumaklı ve maydanozlu soğan piyazı, domates ve çeşitli baharatlar ile ekmek arası ya da dürüm yapılır. Genelde kullanılan çeşitler somun, açık ekmek ve lavaştır. Limon ve acı biber turşusu ile servis edilir.

Tantuni ustadan ustaya çok değişiklik gösterir. Tantuniye eklenen baharatlar ve otlar, malzemenin dürüm ya da somun içindeki karışımı, buhar ve yağ oranı, pişme süresi, saca toz biber yanında katılan diğer malzemeler bu değişikliklerden sadece birkaçıdır.

 

İmes Bölgesinde Verdiğimiz Hizmetler?

İmes tantuni, İmes As Tantuni, İmes Tantunici, İmes tantuniyapan yerler, İmes Hemen tantuni siparişi, İmes tantuni fiyatları, İmes pratik yemek, İmes hemen sipariş, İmes atıştırmalık, İmes dürüm çeşitleri, İmes tantuni ustası, İmes tantuni lokantası siparişleriniz alınmaktadır.

 

As Tantunide Hijyen?

As Tantuni; sağlıklı ve damak zevkinize göre servis yapmaktadır. Tantuniye gönül vermiş çalışanları ile sizlere benzersiz bir lezzet sunuyoruz. İmes bölgesinin damak tadına ve zevkine oldukça önem vermekteyiz.

 

As Tantunide Müşteri Memnuniyeti?

Müşterilerimizden özellikle en çok aldığımız yorumlar şöyle: "Bu bölgenin en güzel tantunicisi As Tantuni". Ev ve iş yerine paket servis yapılmaktadır. Gece saat 4'e kadar hizmet vermekteyiz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Hemen siparişlerinizi bekliyoruz. İmes bölgesinden gelen tüm yorumları dikkate almakta ve lezzetlerimizi ona göre hazırlamaktayız.

 

Neden As Tantuni?

Güler yüzlü, işini seven, işine değer veren bir kuruluş. As Tantunide önce müşteri damak zevki dikkate alınmaktadır. Müşterilerimizin ilk siparişleri ve sonraki siparişleri büyük bir titizlikle takip edilir. As Tantunide yemek yiyen herkesin tekrar yemek yemesi için gereli özen ve lezzet mutlaka sağlanır.

Kategoriler